Mělké dýchání u batolat

Batoľatá jsou malí lidé, kteří většinu času vypadají, že se snadno odrazí od životních nárazů a výzev. Dýchací potíže však mohou rychle překonat malé dítě a mohou být důvodem k obavám, pokud vaše batole vykazuje i další známky nemoci. Malé dýchání by mělo být pozorováno nejprve rodičem a dále lékařem, pokud je příčinou lékařská povaha.

Známky

Plynulé dýchání je podle definice dýcháním, které nenaplňuje plíce a je neúčinné. Vzory dýchání ve vašem batole mohou být také velmi rychlé nebo zpomalené v závislosti na příčině změněného dýchání. Mohli byste vidět, jak se vaše dítě rozšiřuje, nebo se hrudník pohybuje nahoru a dolů, když se snaží dýchat. Plytké dýchání, které je způsobeno obstrukcí dýchacích cest, může mít za následek nedostatek kyslíku, obličej nebo rty dítěte mohou být zbarveny modře.

Lékařské příčiny

Dítě vašeho dýchání se může stát mělké, pokud bojuje proti infekci dýchacích cest, která blokuje dýchací cesty. Mokrý, drsný kašel v souladu s běžnou zimou, bronchitidou, respiračním syncyciálním virem nebo pneumonií může mít za následek mělké dýchání způsobené zánětem bronchiolami, které umožňují pronikání vzduchu do plic, podle webové stránky What to Expect. Astma, chronické respirační onemocnění, při kterém alergeny způsobují otoky a podráždění dýchacích cest, může také zakázat Vašemu dítěti, aby se zhluboka nadechl, což vedlo k mírnějšímu dýchání. Pleurisie, onemocnění, které se často u batolat nevidí jako jiné respirační onemocnění, může také způsobit dechové napětí a mělké dýchání. Virová infekce může způsobit, že membrány plic – nazvané pleura – se zvětší. Dítě s pleuridou může během bolesti prožívat bolest a v důsledku toho se může pokusit nehlédnout příliš hluboce, aby se zabránilo bolesti.

Neléčivé příčiny

Plynulé dýchání může být jednoduše účinkem běžných záchvatů batolete. Dýchání zpomaluje a stane se plytké, když pláčete, malé děti, které pracují v dlouhém plačecím jagu, bez ohledu na to, co je důvodem, mohou zjistit, že je těžké zachytit dech a nemohou se zhluboka nadechnout, dokud se neuklidní. Ačkoli původ plytkého dýchání není v medicíně, výsledek může být stejný jako u lékařských příčin změny dýchání: méně kyslíku se dodává tělu vašeho dítěte přes mělké dýchání.

Léčba

Léčba lékařských příčin malého dýchání vašeho batole zahrnuje vyčištění dýchacích cest. V závislosti na konkrétní nemoci může léčba zahrnovat zavedení dodatečné vlhkosti do pokoje vašeho dítěte v noci, tlačení tekutin uvolnit hlen, který způsobuje přetížení nebo užívání steroidních léků ke snížení zánětu dýchacích cest. Batošníci, kteří mají tendenci k astmatu – podmínka nemůže být vždy přesně diagnostikována u takových malých dětí, podle Astma a Allergy Foundation of America – může zahrnovat rychlé působení inhalátorů k použití během útoku, stejně jako udržovací léky k udržení plic Děti, které se v důsledku plytkého dýchání způsobené záchvaty vyčerpávají, zahanbují nebo otráví se, mohou těžit z emocionální podpory a strategií vyrovnávání – produktivní způsoby vyjadřování frustrace, žárlivosti nebo jiných negativních emocí – od rodiče. Prostředek pro děti jógy naznačuje, že děláte hluboké dýchací cvičení se svým dítětem, abyste pomohli bojovat se stresem a učit se sebeovládání.

Časové okno

Detské nemoci, které ovlivňují dýchání batole, mohou velmi rychle postupovat. Poraďte se svým dítětem – v době, kdy je zdravý – o tom, že vám nebo jinému členovi rodiny povíte, když se cítí špatně. Podávání léků na astma rychle nebo užívání dítěte k lékaři co nejdříve za účelem diagnostiky respiračního onemocnění může zachránit vaši rodinu mnoho starostí a snižuje pravděpodobnost komplikací, které ovlivňují budoucí zdraví vašeho malého dítěte.