Neem olej na odstranění bradavic a krtků

Neem strom, nebo Azadirachta Indica, pochází z jihovýchodní Asie, zejména Indie, Pákistánu, Bangladéše a Myanmaru. Jeho listy, semena a dokonce i kůra jsou již dlouho používány v těchto zemích jako léčiva. V současné době probíhá výzkum v oblasti léčivých vlastností. Společnost Neem America, přední vývozce a výrobce neemových výrobků ve Spojených státech, tvrdí, že Neem se používá k léčbě řady nemocí a zdravotních stavů, včetně cukrovky, růžového oka, vředů v ústech, psoriázy, ekzému, bradavic a krtků. Olej Neem se používá v externích aplikacích, extrakt z neemu a listy neem mohou být konzumovány.

Popis

Neem stromy dosahují výšky až 100 stop a jsou charakterizovány lesklými tmavými listy kolem 12 palců. Jednou z hlavních složek v rostlině neem je azadirachtin, který je nejlépe známý pro své odpuzující vlastnosti. Neem také obsahuje další biologicky aktivní sloučeniny, včetně ketonů, karotenoidů a steroidů.

Neem Oil Extraction

Neemové extrakty obsahují koncentrovanou formu účinné látky, která se nachází v listu, semenách a kůře. Nejběžnější metodou odstraňování oleje je lisování za studena, kde se jádra osiva nejprve rozdrtí, aby se olej oddělil od zbytku lusku. Další metoda se nazývá extrakce, přičemž rozdrcené jádra jsou namočené v organickém rozpouštědle, jako je hexan. Posledně jmenovaná metoda může produkovat nižší ropný olej, který je lépe vhodný k výrobě mýdel a šupin, než aby se přímo použil k léčení bradavic a krtků.

aplikace

Podle webové stránky NeemAmerica.com je neem známá pro účinnou léčbu virů, včetně těch, které způsobují bradavice. Sloučeniny v neemu absorbují viry a zabraňují jejich dalšímu šíření. Chcete-li odstranit krtky a bradavice, doporučuje se kapka neriedeného oleje aplikovat přímo na postiženou plochu a pokrýt malým obvazem nebo gázou. Tento proces by se měl opakovat denně, aby se dosáhlo nejlepších výsledků. Může to trvat až 2 až 3 týdny léčby, než začnete vidět výsledky. Po kontinuální léčbě bradavice vypadne. V některých případech může přímé použití čistého neemového oleje na kůži vyvolat podráždění, zarudnutí a vyrážku. Pravidelné používání neemových mýdel, krémů a krémů může zabránit tomu, aby se bradavice objevily, a pravidelné užívání neem kapslí také může bradavičnaté bradavice udržovat.

Úložný prostor

Neem olej by měl být skladován jako všechny oleje, na chladném, tmavém a suchém místě. Pokud ztuhne, může být láhev umístěna do teplé vody, aby se rozmrazila. Pro dosažení nejlepších výsledků nezamrzujte neemový olej a neponechávejte jej v chladničce.

Varování

Neemový olej v jeho nezředěné formě může být extrémně silný. Musí být používán s opatrností a nedoporučuje se pro vnitřní spotřebu. Při aplikaci na bradavice by se měla aplikovat pouze jedna kapka současně, protože může způsobit spálení nebo zánět. Pro citlivou pokožku se doporučuje zředění lehčími oleji, například olejem z hroznů.