Non-hodgkinova lymfomová strava

Potraviny, které konzumujete, dodávají tělu energii nezbytným živinám. Když rakovina napadá tělo, jídlo slouží jako výživa, která vám pomůže bojovat proti nemoci. Některé potraviny, jako je mastné maso, mohou také přispět ke zvýšenému riziku rakoviny, zejména v případě non-Hodgkinova lymfomu, podle National Cancer Institute. Změny ve stravovacích návycích mohou být nezbytné k optimalizaci vašeho boje proti lymfomu před, během a po léčbě.

Non-Hodgkinův lymfom a imunitní systém

Lymfatický systém, součást vašeho imunitního systému, produkuje, ukládá a nese bílé krvinky, které bojují proti infekcím a nemocem. Non-Hodgkinův lymfom je důsledkem tvorby maligních buněk v lymfatickém systému a přítomnost této rakoviny oslabuje imunitní systém. Žádná specifická příčina není spojena s vývojem non-Hodgkinova lymfomu, ale vaše riziko se zvyšuje se stávajícím autoimunitním onemocněním, vystavením toxinům, jako jsou pesticidy a zděděným poruchám imunitního systému. V závislosti na stádiu rakoviny může léčba zahrnovat záření nebo chemoterapii, cílenou terapii k napadení rakovinných buněk léky nebo infuze protilátek, transplantaci kmenových buněk a pozorné čekání se změnami ve stravovacích návycích nebo v životním stylu.

Obecná lymfomová dieta

Váš lékař může doporučit zdravější stravovací návyky, které vám pomohou v boji proti lymfomu. Mezi obecné změny patří: zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny každý den na pět nebo více porcí, nahrazení zpracovaných nebo rafinovaných zrn s celými zrnky, jako je pšeničný chléb, otrubové obiloviny nebo hnědá rýže a vyhýbání se zpracovaným masným masům, jako je hovězí, vepřové a smažené kuře. Konzumace několika malých jídel denně pomáhá předcházet podvýživě, což může dále ohrozit imunitní systém. Poraďte se se svým zdravotním týmem s konkrétními dietními doporučeními.

Neutropenická dieta

Během léčby budete pravděpodobně muset dodržovat určitou dietu, která posiluje imunitní systém a zabraňuje kontrakci bakteriálních nebo virových infekcí. Neutropenická strava chrání váš imunitní systém před škodlivým mikroorganismem v potravinách a nápojích. Váš lékař může doporučit tento typ stravy po chemoterapii nebo transplantaci kmenových buněk. Neutropenická strava zabraňuje veškerým čerstvým produkcím, syrovému nebo vzácnému masa, rybám a vejcům, nepasterizovaným mléčným výrobkům nebo probiotickým mléčným výrobkům. Potraviny, které si vyberete, zahrnují chleby bez ořechů, vařenou rýži a těstoviny, pasterizovaný sýr a mléko, konzervované výrobky a dobře provedené odrůdy masa. Neutropenická strava je krátkodobá a nesmí být sledována bez lékařského sledování.

Rakovinotvorné potraviny

Pokud jste schopni dodržovat základní zdravou výživu, přidejte na denní jídla nebo lehké občerstvení ovoce, zeleninu a zrna. Podle amerického institutu pro výzkum rakoviny stimulují rakovinové potraviny imunitní systém a mohou zabránit šíření nádorů. Vyberte několik týdenních porcí různých křížových zelenin, včetně brokolice, zeleniny, květáku a zelí. Vytvořte smíšené saláty s rajčaty, listovým zeleným salátem, mrkví, okurkou a paprikou. Jezte jablka, meruňky, cantaloupe nebo citrusy jako občerstvení mezi jídly. Přidejte do své hlavní vstupní strany hnědou rýži, pšeničné těstoviny nebo ovesné vločky.

Přestože není přesná příčina non-Hodgkinova lymfomu neznámá, můžete snižovat riziko změny stravy. Podle případové studie kontrolované v roce 2004, publikované v časopise American Journal of Epidemiology, konzumace stravy s vysokým obsahem živočišných bílkovin a nasycených tuků zvyšuje vaše riziko nehodgkinského lymfomu významně. Nicméně, strava s vysokým obsahem a vláknina snižuje vaše riziko této formy rakoviny. Studie byla provedena na amerických ženách ve věku od 21 do 84 let od roku 1995 do roku 2001. Od roku 2011 pokračuje výzkum, aby dále kopíroval výsledky studií u mužů a různorodých skupin obyvatelstva.

Prevence