Nutriční srovnání mezi fíky a daty

Když se snažíte zlepšit kvalitu vaší stravy, nemůžete jít špatně jíst ovoce. Jsou bohaté na esenciální živiny a jejich tvorba je pravidelnou součástí stravy, může snížit riziko srdečních onemocnění a rakoviny. Ozdoby a data nejsou výjimkou. Zatímco oba jsou dobrým zdrojem množství živin, které potřebujete pro zdraví a wellness, sušené fíky mohou být trochu lepší volbou, pokud chcete maximalizovat výživu každého skusu.

Gram na gram, fíky jsou nižší v kaloriích

Ořechy jsou nižší v kaloriích než v datech. 100 gramů fíků obsahuje 249 kalorií, zatímco stejné množství dávek obsahuje 277 kalorií. Většina Američanů konzumuje více kalorií, než potřebují, podle ministerstva zemědělství USA. Zatímco dalších 30 kalorií nemusí vypadat hodně, další 30 kalorií každý den po celý rok může vést k nárůstu hmotnosti o 3 liber.

Který má více vláken

Kromě toho, že jsou v kaloriích nižší, fíky jsou také lepší zdroj vlákniny. 100 gramů porce fíků obsahuje téměř 10 gramů vlákniny, zatímco stejné množství dávek obsahuje téměř 7 gramů. Američané průměrně zhruba 15 gramů vlákniny denně, podle Akademie výživy a dietetiky, ale potřebují 25 až 38 gramů denně. Potraviny s vysokým obsahem vlákniny pomáhají při kontrole chuti k jídlu, což vám umožní lépe řídit váhu. Jídlo s vysokým obsahem vlákniny může také snížit riziko chronického onemocnění.

Minerálně mluví, Figové vyhrají znovu

Ořechy jsou také lepší zdroj minerálů, včetně vápníku, železa a zinku. Ořechy mají více než dvojnásobek množství vápníku a železa jako data. Vápník je důležitý pro zdraví kostí a železo nese kyslík v celém těle. Zatímco fíky jsou lepší zdroj zinku než daty, rozdíl není tak pozoruhodný jako vápník a železo. Potřebujete zinek, který vám pomůže v boji s nachlazeními a uzdravení ran. Termíny jsou mírně lepší zdroj draslíku než fíky. Draslík je minerál, který pomáhá tělu udržovat rovnováhu tekutin.

Výjimka: datuje lepší zdroj některých vitaminů

Pokud jde o vitamíny, data jsou lepším zdrojem kyseliny listové a vitaminu A. Folate je vitamin B, který je nezbytný pro správné dělení buněk a je důležitý pro ženy ve věku plodu, protože brání vrozeným vadám. Vitamin A je vitamín rozpustný v tucích, který podporuje normální růst a vývoj, stejně jako imunitní zdraví. Ořechy jsou však lépe zdrojem krevní srážlivosti vitamínu K než data.