Odstředěné mléko a plnotučné mléko pro pečení

Ministerstvo zemědělství USA doporučuje, aby většina mléčných potravin byla bez tuků nebo s nízkým obsahem tuku. Když pečujete, postupujte podle tohoto doporučení, abyste ulehčili dort, muffiny, sušenky nebo chléb. Nahrazení odstředěného mléka pro plnotučné mléko může ovlivnit strukturu a chuť vašeho konečného produktu – ale pokud si jej neporovnáváte vedle sebe s výrobkem vyrobeným z plnotučného mléka, je nepravděpodobné, že byste si všimli obrovského rozdílu ve většině pečených výrobků .

Obsah tuku

Plnotučné mléko a odstředěné mléko se liší obsahem tuku. Zatímco plnotučné mléko obsahuje asi 3,5% tuku, zbavené mléka nemá. Většina tuku v plnotučném mléku je nasycená a příliš mnoho nasycených tuků může zvýšit riziko vzniku srdečních onemocnění, říká American Heart Association. Vzhledem k nepřítomnosti tuku má odstředěné mléko tendenci mít ve srovnání s celistvou vodu, tenkou strukturu.

Role v receptech

Ve většině pečených výrobků je mléko kapalina, která pomáhá spojit suché přísady. Tuk v plnotučném mléce pomáhá zklidnit a zvlhčit pečené potraviny. Dorty a muffiny vyrobené z plnotučného mléka mají tendenci být vlhčí a jemnější v textuře než ty, které byly vyrobeny z odstředěného mléka. Pokud recept vyžaduje mléko, ale neuvádí obsah tuku, předpokládejme, že to znamená plnotučné mléko.

Podávání se skvrnami

Při vaření doma můžete ve většině receptů na pečení nahradit odstředěné mléko za plnotučné mléko. Protože jste odstranili nějaký tuk, produkt je mnohem zranitelnější, než aby byl suchý a tvrdý. Dbejte na to, aby nedošlo k přemísťování těsta, což může dále ztuhnout vaše dobroty. Pokud učiníte další opatření k osvětlení receptury – za použití vaječných bílků namísto celých vajec nebo výměny másla nebo zkrácení s ovocným pyré – můžete očekávat, že váš produkt bude na suchší straně, než kdybyste použili veškerý tuk Původně požadované receptem.

Jiné možnosti

Pokud nehlídáte obsah tuku a kalorií v pečených výrobcích a používáte odstředěné mléko, protože je to všechno, co máte na dosah, můžete udělat výsměch plnotučného mléka kombinací 1/2 šálku odpařeného mléka s 1/2 šálkem vody Vytvořte náhradu plnotučného mléka. Mohli byste také smíchat 1 šálek odstředěného mléka se 2 lžícemi roztaveného másla nebo margarínu, abyste vydělali chybějící tuk. Další možností je vybrat mléko s nízkým obsahem tuku, které by nahradilo plnotučné mléko. Mohlo by to stále ovlivnit konečnou strukturu produktu, ale bude méně dramatické, než kdybyste použili skim.