Pasivní cvičební stroje pro hubnutí

Pátrání po hubnutí vede k mnoha různým produktům a programům, z nichž některé tvrdí úžasné výsledky s nejmenším množstvím úsilí. Výrobci pasivního cvičení tvrdí, že účastníci mohou ztrácet váhu tím, že nepohybují se svaly a bez potu nebo úsilí. Otázkou je, jak 12 minut na pasivním cvičebním přístroji se porovnává s 90 minutami intenzivního cvičení.

Funkce

Termín “pasivní” je opakem slova “aktivní” a včasná pasivní cvičení byla provedena s asistencí. Terapeutické cvičení bylo prováděno pro osoby, které byly fyzicky postiženy. Pohyb pomohl cirkulaci, aby zabránil vzniku krevních sraženin a zmírňoval bolest a otoky spojené s nečinností. Pasivní cvičení bylo dočasně předepsáno pacientům, kteří se zotavili z mrtvice, srdečních záchvatů a některých operací vyžadujících dlouhou dobu odpočinku.

Účinky

Pasivní cvičební zařízení se začalo objevovat ve zdravotních klubech a studiích a také se uvádí na trh pro domácí použití. Zařízení používá vibrační terapii zaměřenou na stimulaci svalů a cirkulace. Některé stroje vyžadují, aby účastníci stáli nebo seděli na talířích, které se otáčejí, a vaše svaly se dohodly na stabilizaci vašeho těla. Jiné stroje se zaměřují na nohy tím, že jste ležet na zádech a položíte nohy do manžety. Stroje pohybují nohy, takže nevyžadují žádné úsilí.

Mylné představy

Stimulace svalů a zlepšení cirkulace jsou metody, které prokázaly, že zvyšují metabolismus, rychlost, při které vaše tělo spaluje kalorie. Když je spálené množství kalorií více než množství spotřebovaných kalorií, sníží se nadbytečná tělesná hmotnost. Množství spálených kalorií na pasivních cvičeních však není dostatečně významné k podpoře úbytku hmotnosti. Snížení množství kalorií konzumovaných při používání pasivního zařízení může vést ke ztrátě hmotnosti, ale ztráta je spíše důsledkem diety než použitím pasivního zařízení.

Výhody

Existují zdravotní výhody s použitím pasivního vybavení. Nožní stroje mohou být použity jako součást rehabilitačních programů. Použití strojů po operaci kolena podporuje obnovu tkáně a růst chrupavek a zároveň zlepšuje rozsah pohybu. Existuje minimalizované riziko, protože stroje jsou bez váhy: Vaše nohy se mohou pohybovat bez nosné tělesné hmotnosti. Lidé, kteří nemohou cvičit, mohou zlepšit mobilitu nižších těles a celkový oběh pomocí pasivního výcvikového vybavení.

Expertní přehled

Pasivní stroje se doporučují těm, kteří se nemohou fyzicky účastnit cvičebního programu. Pro ty, kteří mohou cvičit, pasivní stroje neposkytují stejné zdravotní a fitness výhody, které lze dosáhnout pomocí aktivního cvičebního programu.