Přírodní prostředky k uklidnění aktivního dítěte

Neexistuje žádný nedostatek farmaceutických výrobků, které slibují pomáhat omezit nadměrnou aktivitu dětí, ale nemusí být pro vaše dítě správné. Pokud se obracíte na myšlenku, že každý den dostanete své aktivní dítě, lék na předpis, může být alternativním přírodním prostředkem ideální řešení. Změny ve stravě, přírodní léčiva a uklidňující techniky mohou všechny pomoci vašemu aktivnímu dítěti zpomalit.

Změny životního stylu

Ujistěte se, že vaše dítě dostane dostatek spánku a má konzistentní rutinu. Pokud se její doba spánku mění po celý týden, nemůže se naučit, kdy začít srazit. Pokud jste často příliš zaneprázdněni jednou za druhou, vypusťte jednu z vašich aktivit a otevřete okno, které můžete strávit se svým dítětem. Ukažte jí hodně pozornosti, poslouchejte ji a chválte její úspěchy. Je běžné, že děti jsou příliš aktivní, když hledají pozornost. Podepište ji na mimoškolní činnost, jako je například třída bojových umění, která vám pomůže nastolit pocit disciplíny a pořádku. Když jedná nebo se odmítá uklidnit, použijte časové limity jako nástroj disciplíny. Pokud ví, že důsledkem přílišné aktivity je přestávka od společenské stimulace, může ji tónovat.

Zklidňující techniky

Učte své dítě zdravé a příjemné způsoby, jak relaxovat. Přehrávejte jemnou, uklidňující hudbu, zatímco vaše dítě hraje. Nechte ho sedět ve vašem klíně, zatímco se budete dívat na televizi, aby vdechl pocit bezpečí, nebo mu zpívat při přípravě jídel. Změňte klid do hry: Řekněte svému dítěti, aby si představil bezpečné a šťastné místo naplněné všemi jeho oblíbenými věcmi. Pokaždé, když říkáte “Hrajme klidnou hru”, musí sedět tiše a představit si, že je na svém zvláštním místě. Vedle uklidňujícího účinku může toto cvičení pomáhat růst a rozvoj imaginace vašeho dítěte.

Přírodní medicína

Pokud je úroveň vašeho dítěte vysoká, zvažte homeopatii. Poraďte se s odborníkem na výživu, abyste zjistili, jaké druhy a množství bylinných doplňků by vaše dítě mělo užívat. Akupunktura je další možností. Pomáhá obnovit rovnováhu těla tak, že jehly přitahují do tlakových bodů kolem těla, aby se vytěsnila zatažená energie. Pokud se vaše dítě bojí jehly, zkuste masážní terapii nebo jednoduše tlačte rukama na klíčové tlakové body kolem těla.

Změny ve stravě

Různé potraviny se domnívají, že zvyšují hyperaktivitu u dětí a je třeba je vyvarovat. Mezi ně patří umělé barviva, zejména červená, žlutá a zelená, chemické přísady, mléko, čokoláda, vejce, pšenice a potraviny, které obsahují salicyláty. Příklady jídel obsahujících salicyláty jsou jablka, slivky, broskve, hrozny, jablečné víno, hřebíček a chilli prášek. Přidání potravin těžkých v omega-3 kyselinách, jako jsou tučné ryby, jako je losos, může také pomoci snížit úroveň aktivity dítěte.