Procento kalorií na skupinu potravin potřebné denně

Ministerstvo zemědělství Spojených států amerických (USDA) vytvořilo Food Guide Pyramid před více než 15 lety. Současné dietní pokyny stále zdůrazňují důležitost kontroly hmotnosti a nadále zdůrazňovat důležitost fyzické aktivity.

Sacharidy a bílkoviny

Procento sacharidů, což je největší zdroj energie v naší stravě, doporučuje zůstat mezi 45 až 60% celkového příjmu kalorií. Je důležité, aby cukrová, rafinovaná zrna této skupiny byla omezená a většina tohoto procenta pochází z celých zrn, ovoce a zeleniny. Tělo tráví celá zrna pomaleji, což pomáhá uchovat inzulin a krevní cukr pod kontrolou. To může také pomoci při prevenci diabetu 2. typu, při ochraně před srdečním onemocněním a mozkovou mrtvicí a dokonce i při nižším krevním tlaku. Měli bychom se snažit, aby 25 až 35 procent naší stravy pocházelo z proteinů, podle USDA. Dobrým zdrojem bílkovin jsou kromě vajec, fazolí a ořechů chudé kusy ryb a drůbeže. Vaječné bílky mají velmi vysoký obsah bílkovin, ryby obsahují omega-3 zdravé srdce, drůbeží má nasycený tuk a fazole a ořechy jsou pevným zdrojem vlákniny, vitamínů a minerálů a bílkovin.

Tuky

Doporučení týkající se dietních tuků zdůrazňuje nízký příjem trans-tuků a omezeného nasyceného tuku. Velmi nízký příjem veškerého tuku již není standardem. USDA doporučuje, abyste dostali mezi 20 a 35 procenty svých denních kalorií z tuků. Ořechy, ořechy, sója, kukuřice, slunečnice, arašídy a jiné rostlinné oleje, margarín bez trans-tuků, ořechy, semena, avokádo a mastné ryby, jako je losos, jsou dobrým zdrojem zdravých tuků. Potenciální přínosy pro zdraví mononenasycených a polynenasycených tuků zahrnují zlepšení hladiny cholesterolu a možnou ochranu srdce.

Mlékárna

Ujistěte se, že obsahuje jeden nebo dva porce mléčných výrobků každý den. Mléko a potraviny vyrobené z mléka jsou nejlepšími zdroji vápníku, což je velmi důležité pro vytváření silných kostí a zubů. Tyto produkty také obsahují vitamín A, který pomáhá s ochranou pokožky a očí a také poskytuje dobrý zdroj bílkovin. Mléko, které je obohaceno, dodává vitamín D, který pomáhá našim tělům absorbovat vápník, aby se zvýšila pevnost kostí a zubů, zdraví kloubů a zdravý imunitní systém. Mléčné výrobky s vysokým obsahem tuku, jako je zmrzlina, plnotučné mléko a máslo, by měly být omezené.