Výhody ženšenu na akné

Existuje řada bylinných léků, které jsou uváděny na trh jako výrobky ženšenu. Všechny tyto alternativy obsahují určité množství různých druhů ženšenu, jako je například asijský ženšen, také označovaný jako Panax ginseng, sibiřský ženšen, někdy nazývaný Eleutherococcus senticosus, a americký ženšen, také známý jako Panax quinquefolius, podle článku z roku 2003 o Americký rodinný lékařský web. Ženšen má mnoho účinků, včetně možnosti pomoci při léčbě akné. Nicméně, stejně jako u všech doplňků a léků, měli byste si promluvit se svým lékařem, než začnete užívat ženšen.

Ženšenové výrobky jsou uváděny na trh jako adaptogeny, které jsou látkami používanými v alternativní medicíně, které mohou zmírnit stres a zlepšit vaše fyzické a chemické zdraví, uvádí Maryland Medical Center. Ženšen ukázal schopnost posílit váš imunitní systém, zlepšit kardiovaskulární zdraví, zmírnit příznaky diabetu 2. typu a přispět ke zlepšení fyzické a duševní schopnosti.

Akné, s ohnisky také označované jako zits, pupínky nebo škody, je kožní léze, která může nastat u lidí všech věkových kategorií. Akné léčí pomalu v průběhu času a v závislosti na závažnosti může vést k fyzické zjizvení, varuje MayoClinic.com. Přímá příčina akné se dosud nepodařilo stanovit, faktory jako hormonální hladiny, růst bakterií a genetika jsou spojeny s tvorbou akné. Aby se zabránilo komplikacím a zjizvení, léčba akné musí být zahájena brzy a zůstává konzistentní.

Ženšen, zejména sibiřský ženšen, se často používá k udržení hormonální rovnováhy v těle, uvádí NaturalWaysToGetRidOfAcne.com. Když užíváte ginsengové kapsle denně, vaše tělo bude schopno napravit náhlou nerovnováhu vašich hormonů. Vzhledem k tomu, že hormonální problémy jsou faktorem, který může způsobit akné, zajišťování normálních hladin hormonů je jedním ze způsobů, jak tento ženšen pomáhá omezit vypuknutí akné.

Ženšen je účinný při posilování imunitního systému. Webová stránka amerického rodinného lékaře uvádí, že pacienti, kteří dostávali ženšen, vykazovali lepší clearance bakterií. Bakteriální nahromadění je součástí vývoje akné, protože některé bakterie mohou ucpat póry v kůži. Snížením bakteriální produkce ženšen zabraňuje jedné z možných příčin akné. Kromě toho, vyčištěním bakterií, ženšen redukuje trvání akné léze.

Ženšen

Akné

Ženšen a hormony

Ženšen a imunitní systém